Our new Facebook page - Dbeckhamcz fans - HERE



Biografie a životopis Davida Beckhama

David Beckham je anglický fotbalista, který nyní obléká dres LA Galaxy. Není slavný jen jako fotbalista, ale také jako mediální hvězda. Natočil spoustu reklam pro společnosti jako jsou například Pepsi, Adidas a Vodafone. V lednu 2005 se stal ochotným velvyslancem UNICEF a podporoval Londýn v pořádání olympijských her v roce 2012.



Dětství a prvotní kariéra

David Beckham se narodil 2. května 1975 ve Whipps Cross nemocnici v Leytonstonu v Londýně. Jeho otec Ted Beckham (nar. 1948) pracoval jako kuchyňský montér a matka Sandra West (nar. 1949) byla kadeřnicí. Jeho rodiče milovali fotbalový klub Manchester United natolik, že pravidelně cestovali z Londýna na Old Trafford, aby mohli vidět domácí zápasy naživo. I díky tomu možná zdědil David lásku k Manchesteru United a už od mala byl jeho hlavní sportovní vášní fotbal.

Jako dítě hrál za místní mládežnický tým Ridgeway Rovers, který trénoval jeho otec Ted, Stuart Underwood a Steve Kirby. Také navštěvoval jednu z fotbalových škol Bobbyho Charltona v Manchesteru a vyhrál příležitost zúčastnit se tréninkového soustředění v klubu FC Barcelona, jako součást talentové soutěže.
V roce 1986 dělal maskota Manchesteru United v zápase proti Westhamu United. Mladý Beckham měl zkušební lhůtu s jeho místním klubem Leyton Orient Norwich city a navštěvoval Tottenham Hotspurskou školu výborné kvality. A klub Tottenham Hotspur byl i prvním klubem, za který David hrál. Během dvou let, kdy hrál za Brimsdown Roverský mládežnický tým, byl jmenován hráčem roku 1990 do 15ti let. Také navštěvoval Bradenton Preparatory akademii, ale v den svých 14tých narozenin podepsal žákovskou smlouvu v Manchesteru United.



Manchester United (1993 - 2003)

David patřil v mládežnickém týmu Manchesteru United k nejnadanějším a nejlepším hráčům a v květnu roku 1992 pomohl svému týmu jedním gólem k vítězství v FA mládežnickém poháru proti Crystal Palace. United se dostal i s Beckhamem do finále mládežnického poháru i následující rok, v něm však podlehli týmu Leeds United. Další medaili získal Beckham v roce 1994, když "B" mužstvo Manchesteru United vyhrálo svoji ligu. V sezoně 1994/1995 odešel na hostování do týmu Preston North End, kde sbíral zkušenosti. V dubnu roku 1995 nastoupil Beckham v dresu Manchesteru poprvé v Premier League v zápase s Leeds United, který skončil bezbrankovou remízou.

Trenér Manchesteru United Sir Alex Ferguson dával ve svém týmu poměrně mnoho šancí mladým hráčům. Na konci sezony 1994/1995 opustili Manchester United tři hráči a místo nich povolal mladé hráče z "B" týmu, mimojiné i Davida Beckhama. Ferguson byl za tento tah často kritizován. Kritika se zvětšila hned po prvním zápase sezony, v němž United podlehl Aston Ville 3:1, kdy jediný gól Manchesteru dal právě Beckham. Nicméně United v dalších pěti kolech neztratili ani bod a sázka na mládí se začala Fergusonovi vyplácet. Beckham se stal pravidelným hráčem základní sestavy a pomohl týmu k vítězství v Premier League, když skóroval v semifinále proti Chelsea a také měl zásluhu na výhře FA Cupu, když ve finále rozehrával rohový kop, po kterém Eric Cantona vstřelil gól. I když stabilně nastupoval za Manchester United, na svůj první reprezentační zápas si musel ještě chvíli počkat. Poté co se stal stabilním článkem Manchesteru a dokázal s ním získat titul, byl zvolen svými vrstevníky nejlepším mladým hráčem roku.

Na začátku sezóny 1996-1997 byl Davidovi přidělen dres s číslem 10, které nosil naposledy Mark Hughes. V srpnu 1996 se dostal všem do podvědomí, když vstřelil nádherný gól v zápase proti Wimbledonu. Při vedení United 2:0 zpozoroval, že je brankář Wimbledonu hodně vysunutý z brány, a tak vypálil ránu od půlící čáry, která přeletěla brankáře a spadla do sítě. S odchodem Erica Cantony na konci sezóny 1996-1997 se uvolnilo i populární číslo 7 a s příchodem Teddyho Sheringhama z Tottenham Hotspuru přenechal David číslo dresu 10 Teddymu a vzal si číslo 7.

1.září 1996 Beckham poprvé nastoupil za reprezentaci v kvalifikačním zápase o postup na MS proti Moldávii. Nastoupil ke všem kvalifikačním zápasům o postup na MS 1998 a společně s celou Anglií se tam i probojoval. Trenér anglického mužstva Glenn Hoddle veřejně obvinil Beckhama z přílišné nesoustředěnosti a první dva zápasy v základní skupině seděl Beckham pouze na lavičce. Nastoupil až v posledním zápase základní skupiny proti Kolumbii a jednou brankou se zasloužil o vítězství 2:0. V osmifinále proti Argentině se však stal nejnenáviděnějším fotbalistou Anglie, protože dostal červenou kartu a mnozí se domnívali, že právě tento okamžik pomohl vyřadit Anglii z turnaje. Beckham byl faulovaný Diegem Simeonem a anglický záložník neudržel své nervy na uzdě a svému protivníkovi se pokusil faul oplatit. Bohužel pro Anglii za tohle oplácení uviděl červenou kartu a šel předčasně pod sprchy. Samotný zápas skončil remízou a na řadu přišly pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější hráči Argentiny. Někteří Beckhamovi tuhle červenou kartu odpustili, ale někteří ho nenávidějí dodnes.

Sezónu 1997-1998 začal United skvěle, ale výkonnost hráčů se zhoršovala a klub skončil nakonec druhý za Arsenalem.
V sezoně 1998/1999 získal David Beckham se svým anglickým klubem Manchester United celkem tři poháry (Premier League, FA Cup a Liga mistrů) a byl to málokdy vídaný úspěch v anglickém klubovém fotbalu. Po MS 1998 bylo všem jasné, že až se Beckham vrátí do Anglie, bude zavalen palbou kritiky a že možná bude chtít Manchester opustit. Beckham však všem kritikám odolal a v anglickém klubu zůstal. Avšak téměř celou sezonu na něj diváci při každém dotyku s míčem pískali a snažili se Beckhama rozhodit. Jediní kdo mu dokázali odpustit, byli právě fanoušci Manchesteru United. Beckham podával výborné výkony a vstřelil nebo nahrál na spoustu gólů, které táhli Manchester k zisku prvenství v Premier League a FA Cupu.
Po těchto titulech přišel hlavní vrchol sezony, finále Ligy mistrů. V něm se Reds střetli s německým klubem Bayern Mnichov. Manchester nezačal utkání vůbec dobře a brzy prohrával 1:0. United ale dokázali zápas na konci během chvilky otočit, když po Beckhamových centrech skórovali Ole-Gunnar Soslkjaer a Teddy Sheringham a zajistili anglickému klubu vedení 2:1, které vydrželo až do konce utkání a Manchester tak získal trofej pro vítěze Ligy mistrů. Skvělé Davidovy výkony vedly k zisku druhého místa za Rivaldem v anketě Zlatý míč 1999 o nejlepšího fotbalistu Evropy a poté i k zisku 2. místa v anketě FiFA nejlepší fotbalista světa.

Přestože Beckham předváděl v sezoně 1998/1999 výborné výkony, kritika na jeho osobu stále pokračovala a to i díky faulu, který udělal na klubovém šampionátu v zápase proti Nextase. V té době se říkalo, že má na Davida špatný vliv jeho žena Victoria, kterou si vzal 4. července 1999 a že by mělo být v zájmu United, aby Beckhama prodal. Pro Davida, kterému se 4. března 1999 narodil syn Brooklyn to bylo těžké období, ale manažer Davida veřejně podporoval a on nakonec v klubu zůstal.

Vztah mezi trenérem Fergussonem a Beckhamem se začal postupem času zhoršovat. v roce 2000 bylo Davidovi dáno povolení zmeškat trénink, když měl jeho syn Brooklyn žaludeční problémy. Fergusson byl ovšem vzteky bez sebe, když byla v ten stejný den Victoria vyfotografována v Londýně na módním týdnu, protože věděl, že kdyby se o syna postarala ona, mohl se David tréninku zúčastnit. Dal Beckhamovi pokutu 50 000 liber a nepostavil ho v důležitém utkání proti Leedsu United. Od té doby nebyl tento vztah hráče a trenéra ideální i přesto, že Beckham předváděl v sezoně 1999/2000 výborné výkony a Manchester obhájil titul s rekordním náskokem.

Kritika na jeho osobu pokračovala i na Euru 2000, když Anglie prohrála s Portugalskem 2:3. Beckham se stal ještě více nepopulárním. 15.listopadu 2000 rezignoval Kevin Keegan na postu anglické trenéra a David Beckham byl jmenován novým kapitánem anglické reprezentace. Anglii tehdy převzal trenér Sven-Goran Eriksson. Anglie pod jeho vedením předváděla v kvalifikaci na MS 2002 senzační výkony a bez problémů se kvalifikovala na závěrečný turnaj v Koreji a Japonsku. Anglie v této klasifikaci dokonce zvítězila v Mnichově nad Německem rekordním výsledkem 1:5 a Beckham si pomalu začínal získávat zpět fanoušky. Definitivně si je zas získal, když v kvalifikaci proti Řecku potřebovala dát Anglie gól, aby vyrovnala na 2:2 a nedal ho nikdo jiný než David Beckham z přímého kopu a tím stvrdil definitivní postup Albionu na MS 2002. Brzy poté byl zvolen sportovcem roku 2001 TV sportovní stanicí BBC a ještě jednou skončil na 2. místě za Figem v anketě FIFA nejlepší fotbalista světa.

10.dubna 2002 utrpěl David Beckham v zápase Ligy mistrů na půdě Deportiva La Coruna těžkou zlomeninu nohy a jeho start na MS 2002 byl v ohrožení. Hráč, který Beckhama zranil byl Argentinec Aldo Duscher a někteří se domnívali, že v tom byl úmysl. Anglie se totiž v základní skupině na MS měla utkat právě s Argentinou. David až do konce sezony nenastoupil ani jednou v dresu Manchesteru United. Beckham se dal ale do začátku MS do pořádku a nastoupil již v prvním zápase proti Švédsku. V zápase s Argentinou vstřelil z pokutového kopu vítěznou branku zápasu a jak se později ukázalo, právě tento gól rozhodl o tom, že se do osmifinále nekvalifikovala Argentina, ale Anglie. Anglie byla později poražena pozdějšími vítězi Brazílii a s mistrovstvím se musela rozloučit.

1. září 2002 se Davidovi narodil druhý syn Romeo a pár měsíců poté se opět zranil a po zranění se již nedokázal probojovat do základní sestavy Manchesteru United. Na postu pravého záložníka ho vystřídal Ole Gunnar Solskjaer. Vztah s trenérem se opět zhoršil 15. února 2003, když po porážce Manchesteru s Arsenalem kopl Fergusson v kabině do kopačky, která trefila Davida nad okem a roztrhla mu obočí. Tento incident nastartoval spekulace o Davidově odchodu z klubu, což se nakonec potvrdilo a Beckham přestoupil do Realu Madrid.



Real Madrid (2003 - 2007)

Přestup byl dokončen 1.července 2003 a David se tak stal třetím angličanem po Laurie Cunninghamovi a Stevu McManamanovi, který za klub nastoupil. Real Beckhama koupil, protože si myslel, že jeho fotbalové kvality pomohou klubu k úspěchům. Ale to nebyl jediný důvod. Beckham je jedním z nejslavnějších fotbalistů současnosti a prodejem dresů s jeho jmenovkou chtěl Real také vydělat nějaké peníze. V Manchesteru United nosil David číslo 7, ale v Realu již tohle číslo nosil Raúl González. Beckham byl velkým fanouškem Michaela Jordana a proto se rozhodl pro číslo 23.

Real dokončil sezónu na čtvrtém místě a byl vyřazen ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Ovšem i tak se stal David u fanoušků oblíbeným. Skóroval 5x v prvních 16ti zápasech, ale tým, jehož klubový prezident očekával každý rok buďto výhru v Primera division nebo Lize mistrů, očekávání nesplnil.

Na Euru 2004 v Portugalsku nastoupil Beckham ve všech utkáních, ale turnaj byl pro něj velkým zklamáním. Anglie sice postoupila s přehledem do čtvrtfinále, ale v něm vypadla s domácím Portugalskem na pokutové kopy. V penaltovém rozstřelu šel jako první David Beckham, ale penaltu neproměnil a když neproměnil i poslední anglický hráč, zatímco portugalec ano, bylo rozhodnuto.

20. února 2005 se Beckhamovi narodil třetí syn jménem Cruz. V sezóně 2005/2006 byl David často při zápasech napomínán kartami a vylučován. Například v zápase proti Valencii nebo v prosinci 2005 proti Getafe, ale je důležité zmínit fakt, že i přesto vyhrál statistiku asistencí na gólech za sezónu. Real Madrid skončil druhý za Barcelonou, i když s 12ti bodovým rozdílem a v Lize mistrů se dostal jen do poslední šestnáctky, když prohrál o jednu branku s Arsenalem. Během sezóny založil David v Los Angeles a poté i v Londýně svou fotbalovou akademii a byl znalci jmenován na British Book awards.

MS 2006 zahájila Anglie 10.června proti Paraguaji. Po Beckhamově přímém kopu si vstřelil Carlos Gamarra vlastní gól, který byl také jediným gólem zápasu. Další zápas hrála anglická reprezentace proti outsiderovi skupiny Trinidadu a Tobagu a byl to znovu David Beckham, který se podílel na výhře 2:0. Před prvním gólem posadil míč na hlavu Petera Crouche a ten poslal Anglii do vedení. Druhý gól vstřelil Steven Gerrard. V závěrečném utkání základní skupiny proti Švédsku nebyl Beckham v herní pohodě a za svůj výkon byl kritizován. Anglie nakonec jen remizovala 2:2. V osmifinále s Ekvádorem byl Beckham hlavním mužem zápasu. V 59.minutě vstřelil z přímého kopu nádherný gól, který poslal Anglii do čtvrtfinále. Beckham se trefil již na třetím MS po sobě. Ve čtvrtfinále narazila Anglie na Portugalsko. Beckham se brzy po poločase zranil a musel být střídán. Po základní hrací době byl stav 0:0 a i v prodloužení gól nepadl. Na řadu tedy přišli penalty, ve kterých bylo úspěšnější opět Portugalsko. Anglie tedy ani na tomhle mistrovství nedosáhla na kýžený triumf a David se po turnaji vzdal kapitánské pásky. Trenérem reprezentace se stal Steve McClaren, který Davida úplně vyšktrl z národního týmu se slovy, že není vyloučené jeho opětovné povolání do týmu.

10. ledna 2007, po vyjednávání o prodloužení Beckhamovy smlouvy v klubu, ředitel klubu Predrag Mijatović oznámil, že David po skončení sezóny v Realu nezůstane. 11. ledna 2007 David oznámil, že podepsal pětiletou smlouvu s Los Angeles Galaxy a to od 1. července 2007. 13. ledna 2007 trenér Realu Fabio Capello řekl, že Beckham hrál poslední zápas za Real, přestože bude dál s týmem trénovat. Nakonec však kvůli nátlaku fanoušků a médii ze svého rozhodnutí ustoupil a 10. února 2007 se Beckham opět vrátil na trávník v zápase proti Realu Sociedad, skóroval a Real vyhrál. 7. března 2007 vypadl Real, podle pravidla gólů vstřelených venku, z Ligy mistrů a bylo to jeho poslední utkání v této soutěži. David nastoupil celkem ve 103 zápasech v Lize mistrů, což je třetí nejvyšší číslo v historii. 17. června 2007, v poslední den sezóny, Beckham nastoupil v jeho posledním zápase za Real Madrid proti Mallorce. Real vyhrál 3:1, čímž si zajistil titul před Barcelonou. První titul od příchodu Davida a ten tak zakončil své působení ve Španělsku úplně nejlíp, jak mohl.

Měsíc po ukončení Beckhamova působení v Realu, zveřejnil časopis Forbes, že během jeho působení v týmu se obrovsky zvýšil prodej klubových suvenýrů, hlavně dresů atd. Bylo ohlášeno, že díky Beckhamovi zbohatl klub za ty 4 roky na prodeji suvenýrů o 600 milionů dolarů.



LA Galaxy (2007 - současnost)

11. ledna 2007 byla podepsána smlouva s LA Galaxy a následující den na tiskové konferenci David prohlásil, že do klubu nepřichází, aby byl superhvězdou, ale aby byl součástí týmu, tvrdě dřel a pokusil se s týmem něco vyhrát. "Nepřicházím, abych udělal z fotbalu nejpopulárnější sport ve spojených státech. Ale chtěl bych samozřejmě pomoci k jeho rozvoji a budu rád, když se mi to aspoň trochu povede", řekl novinářům.

26. května 2007 Steve McClaren oznámil, že povolává Beckhama zpátky do reprezentace, a tak David nastoupil v přátelském utkání proti Brazílii. V druhém poločase zařídil gól přihrávkou na Johna Terryho, který skóroval. V dalším zápase, kvalifikačním utkání na Euro 2008 proti Estonsku nahrál na dvě branky a Anglie vyhrála 3:0.

1. července 2007 nabyla smlouva s Galaxy platnost a 13. července 2007 byl David oficiálně představen jako hráč LA Galaxy a opět zvolil číslo dresu 23, stejně jako v Realu Madrid.
21. července 2007 nastoupil Beckham ve svém prvním utkání za nový klub a to, když vystřídal v 78. minutě svého spoluhráče. Stalo se tak během přátelského turnaje v zápase proti Chelsea za stavu 0:1. O dva týdny později nastoupil jako náhradník ke svému debutu v Major League, v zápase proti DC United. V následujícím týdnu opět nastoupil, a to v semifinále poháru Superligy a to opět proti DC United. Tento zápas měl pro Davida mnoho prvenství - první žlutá karta, první zápas jako kapitán týmu, první gól za LA Galaxy z volného přímého kopu a první asistence. Galaxy vyhrálo 2:0 a zajistilo si účast ve finále proti CF Pachuca. 22. srpna 2007 nastoupil David za reprezentaci v přátelském utkání proti Německu.

29. srpna 2007 se odehrálo finále Superligy proti CF Pachuca. Během tohoto finále si David poranil pravé koleno a doktoři řekli, že bude mimo hru nejméně 6 týdnů. Do hry se vrátil v posledním domácím zápase sezóny jako náhradník. Galaxy bylo vyřazeno z playoff po prohře 0:1 s Chicago fire a tak Davidova statistika po sezóně byla: 8 zápasů (5 v lize), 1 gól a 3 asistence.

21. listopadu 2007 odehrál David svůj 99 zápas v dresu Anglie< a to v kvalifikaci na Euro 2008 proti Chorvatsku. Nahrál Crouchovi na vyrovnávací gól, ale Chorvatsko stihlo vstřelit ještě jednu branku a po prohře 2:3 Anglie po dlouhé době nepostoupila na Euro. I po tomto zklamání Beckham oznámil, že chce pořád reprezentovat svou zemi. Po neúspěšné kvalifikaci přišel do týmu trenér Fabio Capello, se kterým se už David znal z Realu Madrid.

Od 4.ledna 2008 trénoval David 3 týdny s Arsenalem, aby byl v kondici a poté se vrátil do USA a připojil se ke klubu v předsezóním tréninku.

Při prvním reprezentačním zápase pod vedením Capella proti Švýcarsku se David do nominace nevešel. Trenér to odůvodnil tím, že nemá dostatečnou kondici, ale že do budoucna s ním určitě počítá. Svá slova potvrdil, když Davida postavil v dalším přátelském utkání a to proti Francii. David se tedy dočkal svého jubilejního 100. startu v národním dresu a byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Když v 63. minutě opouštěl hřiště, diváci mu tleskali ve stoje a David se neubránil slzám. Byl to pro něj nezapomenutelný pocit.

3. dubna 2008 se David dočkal svého prvního gólu v americké lize. Stalo se tak v utkání proti San Jose Earthquakes. 24. května se pak LA Galaxy po výhře nad Kansas City dostalo na 1. místo západní tabulky a zásluhu měl na tom i Beckham, který opět vstřelil branku, a to z vlastní poloviny.

V květnu také nastoupil David ve dvou zápasech reprezentace - proti USA a Trinidadu a Tobagu. Před utkáním s USA David obdržel zlatou čepici jako poctu za 100. reprezentačních startů. V zápase proti Trinidadu ho pak Capello nečekaně zvolil kapitánem týmu, což bylo poprvé od doby, co se David po MS 2006 kapitánské pásky vzdal. Kvalifikaci na MS 2010 Anglie rozjela skvěle a David získával další reprezentační starty. V utkání proti Bělorusku v říjnu 2008 to byl již 107. start.

Po skvěle rozjeté sezóně, kdy v polovině bylo LA Galaxy první v západní tabulce, přišel šok, který asi nikdo nečekal. Týmu se přestalo dařit a postupně ztrácel svůj náskok, až se nakonec nedostal ani do play-off a skončil předposlední. Pro všechny hráče to bylo velké zklamání, Beckhama nevyjímaje. Toho mohlo alespoň těšit to, že se s 5 góly a 10 asistencemi stal třetím nejproduktivnějším hráčem svého týmu.



Hostování v AC Milán (leden 2009 - červen 2009)

Stejně jako v roce 2008, se i začátek roku 2009 rozhodl David Beckham strávit u některého evropského týmu, aby si během pauzy v MLS udržel kondici. Tentokrát se však nejednalo o pouhé trénování, ale o tříměsíční hostování v týmu AC Milán. Číslo dresu zvolil 32, protože 7 i 23 již měli jiní hráči. Svůj debut si odbyl 11. ledna proti AS Řím. Spousta lidí si myslela, že se jedná hlavně o marketingový tah, ale David svým skvělým výkonem všem dokázal, že je pořád skvělým fotbalistou a v některých zápasech byla výhra Rossonieri čistě jeho zásluhou. Podařilo se mu dokonce vstřelit i dva góly.

11. února 2009 vyrovnal Beckham rekord Bobbyho Moora v počtu 108. reprezentačních startů v přátelském zápase proti Španělsku a v historických tabulkách je před ním už pouze brankář Peter Shilton. David se na hřiště dostal v druhé půli, když vystřídal Downinga.

Po skvělých výkonech v dresu AC Milán ucítil David šanci a rozhodl se, že by chtěl do týmu přestoupit natrvalo. Ovšem LA Galaxy se nechtělo své hvězdy jen tak vzdát, a tak po dlouhých jednáních a spoustě spekulací se podařilo dohodnout alespoň prodloužení hostování až do června 2009. Poté se má Beckham vrátit zpět do LA Galaxy, kde dohraje zbytek tamní sezóny a v listopadu 2009 by mohl do italského velkoklubu přestoupit natrvalo.

Po návratu z Milána byla spousta fanoušků na Davida naštvaných kvůli tomu, že díky hostování zmeškal půlku MLS sezóny a na zápasech byly vidět i nápisy 'Běž domů podvodníku'. Navzdory tomu však měli Galaxy mnohem úspěšnější sezónu než o rok dříve a po Davidově návratu z Milána se tým vyšplhal ze 3. místa až na samý vrchol MLS. Beckham si tak brzy získal fanoušky zpět a byl i klíčovým hráčem při finále západní konference, kde LA porazilo 2:0 Houston. V play-off se pak klub dostal až do finále, kde padl s Realem Salt Lake po remíze 1:1 až v penaltovém rozstřelu výsledkem 4:5. Po skončení sezóny 2009 bylo zveřejněno, že David půjde podruhé na hostování do AC Milán.Ještě před tím však David převzal 19. prosince od stanice BBC ocenění za celoživotní přínos sportu.



Druhé hostování v AC Milán (leden 2010 - březen 2010)

Tak se také stalo a již 6. ledna odehrál David proti Janovu první zápas za Rossoneri. Díky tomuto hostování se 16. února 2010 postavil na hřišti svému nejoblíbenějšímu týmu - Manchesteru United, se kterým se AC střetlo v rámci Ligy Mistrů. David odehrál 76 minut a i když Milán prohrál 2:3, pro Davida to byl skvělý zážitek a náramně si utkání užil. Ještě větší emoce však měl David při odvetě na Old Trafford 10. března. Po 64. minutách byl vystřídán a celý stadion mu tleskal ve stoje. Milán nakonec prohrál vysoko 0:4. Během tohoto hostování se začalo hodně mluvit o tom, že by David mohl díky skvělým výkonům jet s reprezentací na Mistrovství světa 2010. V dalším duelu Milána si ale David nešťastně přetrhl achilovku a bylo po nadějích. Nějakou dobu se sice ještě spekulovalo, že by se mohl stihnout dát dohromady, ale David i Capello věděli, že i kdyby se tak stalo, byl by to velký risk. David tedy nedokončil své druhé hostování v Itálii a po operaci se vrátil do LA, kde pilně rehabilitoval, aby byl co nejdříve zase v pořádku.

Davidovi se však dostalo alespoň malé satisfakce v podobě toho, že odcestoval s týmem Anglie na MS 2010 alespoň jako maskot a podpora týmu. Beckham, který má na kontě 115 reprezentačních startů a je na druhém místě historických tabulek anglických reprezentantů, byl při zápasech Anglie na lavičce a dával hlavně mladým hráčům cenné rady. Anglii se však stalo osudným osmifinále, kde vypadla s Německem po prohře 1:4.
Na první zápas po vyléčení achilovky si musel Beckham počkat až do 11. září, kdy nastoupil na hřiště jako náhradník v 70. minutě ve vítězném utkání 3:1 s Columbusem. 4. října pak vstřelil gól v utkání s Chivas USA, což byla za Galaxy jeho první branka v roce 2010. O tři týdny později pak dal druhý gól sezóny v duelu s Dallasem. Po výhře Galaxy získali pohár Supporter's Shield, jako vítěz základní části MLS a do play-off šli jako velcí favoriti. Jejich cesta však skončila v semifinále po prohře s Dallasem. Po skončení sezóny se opět začalo spekulovat, jestli David nepůjde někam na hostování. David nakonec odešel opět do Evropy, ovšem tentokrát pouze trénovat.



Trénování v Tottenhamu (leden 2011 - březen 2011)

David věděl, že musí během pauzy v MLS pořád pilně trénovat a zůstat v kondici, zvlášť když zmeškal půl sezóny, a tak se rozhodl jít trénovat do Tottenhamu Hotspur. Tam se mu tak zalibílo, že se jednu chvíli mluvilo i o tom, jestli do Spurs nepřestoupí nebo se smlouva neupraví z trénování na hostování, aby mohl David i hrát. Vedení Galaxy však mělo strach z případného zranění, a tak nakonec zůstalo jen u trénování. I přesto David dostal vlastní dres s číslem 77. Během ledna také David s Victorií oznámili, že čekají čtvrtého potomka. V únoru se dostala do médií informace, že to bude holčička a Beckhamovi se tak dočkají vytoužené dcery.

Po návratu do LA se David vrhnul s týmem na sezónu 2011 a hned od začátku se týmu vedlo dobře a okupoval 1. místo západní skupiny i celé ligy. V květnu vstřelil David svůj první gól sezóny v duelu s Kansas City. 9. července pak skóroval přímo z rohu při vítězství 2:1 nad Chicagem. Hned druhá den se Davidovi a Victorii narodila dcera, kterou pojmenovali Harper Seven.


© Copyright - kopírování textů bez svolení autorky zakázáno - www.dbeckham.cz - RSS 2.0 | Lucišek 2008 - 2023
Elektronika: 8bitu.cz | sokoltrnavka.cz - Fotbalový klub TJ Sokol M. Trnávka
Zdravá výživa Moravská Třebová – U Draka | Užitková keramika, lampy s polodrahokamy - Keramika Věra Coufalová | Virtuální operátor GoMobil - levné volání